Ogłoszenia parafialne

 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziś wspomnienie św. Anny i Joachima – rodziców NMP. Odpust ku czci Św. Anny dziś w Korczewie. Suma o 12.00

W sobotę I sobota miesiąca. Rano msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i odnowienie przyrzeczeń DADzP – przynosimy świece. O 17.30 Różaniec wynagradzający a po Mszy św. miesięczne spotkanie Kół ŻR. Od godz. 8.30 pojedziemy do chorych w domach, którymi opiekuje się ks. Paweł i ks. Łukasz. Podopiecznych ks. Proboszcza odwiedzimy w przyszłym tygodniu w I piątek mies.

W sobotę - 1 sierpnia - 71 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego – pomódlmy się tego dnia za poległych za Ojczyznę.

Sierpień w Polsce jest miesiącem pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Przypo-minamy, że do naszej parafii 7 sierpnia przybędzie pielgrzymka z Elbląga, a 9 sierpnia na Holendry pielgrzymka z Jabłonowa Pomorskiego. Obydwie pielgrzymki proszą nas o nocleg. Prosimy parafian, by już o tym pomyśleli i ich przyjęli.

Za tydzień I Niedziela miesiąca – po Nabożeństwie Różańcowym o 17.30 procesja Eucharystyczna wokół świątyni z udziałem asysty.

W kancelarii parafialnej zapisujemy już na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy na dzień 24 sierpnia. Koszt przejazdu 30,- zł.

W najbliższą środę Msza św. rano będzie wyjątkowo o 6.00

Zachęcamy do nabywania (w kiosku) i czytania prasy katolickiej.

W tym tygodniu odeszli od nas do wieczności ś.p.: Henryk Tymendorf z Poręb i Teresa Krebs z ul. Śnieżnej (jej pogrzeb jutro o 15.00). Łączymy się w żalu z ich rodzinami a dusze tych zmarłych polecajmy teraz Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

Wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom, spędzającym niedzielę w naszej parafii, na cały nadchodzący tydzień pracy. Szczęść Boże!