Ogłoszenia parafialne

 27 NIEDZIELA ZWYKŁA

Nabożeństwa Różańcowe codziennie o 1730. Zapraszamy starszych, dzieci i młodzież do liczniejszego udziału. Dzieci ze Sz.P. zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po różańcu procesja eucharystyczna wokół świątyni z udziałem asysty.

W kalendarzu liturgicznym: jutro Rocznica Poświecenia Katedry Włocławskiej. We wtorek wsp. Św. Siostry Faustyny; w środę MB Różańcowej – na Różaniec o 17.30 zapraszamy zwłaszcza Parafialne Koła ŻR i dzieci pierwszokomunijne przynajmniej z jednym z rodziców – poświecimy im różańce. Miesięczne spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00.

10 Października 1982 roku w Rzymie, Jan Paweł II ogłosił Św. Maksymiliana Kolbe Świętym Kościoła Katolickiego. Przyznano mu również tytuł męczennika. W tym roku przypada 33 rocz. tego wydarzenia. W związku z tą rocznicą Civitas Christiana organizuje jak co roku w naszym mięście, Dni Św. Maksymiliana (XX). Trwać one będą w piątek, sobotę i przyszłą niedzielę. Program tych dni wywieszony w gablotach na zewnątrz świątyni. Zwracamy tylko uwagę na najważniejsze punkty: w piątek w Parafii WNMP o godz. 11.00 Msza św. w intencji miasta. W sobotę w naszej parafii o 19.00 spektakl w wyk. naszego Amatorskiego Teatru „CULTUS” pt. „Droga do nieba Św. Maksymiliana”. W przyszłą niedzielę o 12.00 Msza św. w parafii WNMP zamykająca obchody z udziałem Bpa Ordynariusza, a o godz. 18.00 w Ratuszu Koncert „ELENI”.

Zapraszamy dzieci i młodzież do zgłaszania się na I Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej w kat. solistów "ŚPIEWAMY DLA JP2", który odbędzie się 16 października w naszej parafii. Zapisy prowadzi Pan Dawid Zemlak (Organista…) do końca tygodnia telefonicznie lub przez facebooka. Wszystkich parafian zapraszamy na koncert ewangelizacyjny zespołu "Mocni w Duchu", który rozpocznie się o godz. 19.30.

W kancelarii parafialnej zapisujemy na pielgrzymkę autokarową do Krakowa-Łagiewnik, na Uroczystości Odpustowe ku czci Św. Jana Pawła II, które odbędą się w Sanktuarium Św. Jana Pawła II, 22 października o 17.00. Koszt przejazdu 50 zł.

W kiosku parafialnym nabywajmy prasę, kalendarze katolickie. Są również do nabycia okolicznościowe świece po 5 zł. ze znakami ŚDM. Dochód z tych świec jest przeznaczony na pomoc młodym ze Wschodu na przyjazd na ŚDM do Krakowa w 2016 r.

Wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom, spędzającym niedzielę w naszej parafii, na cały nadchodzący tydzień pracy. Szczęść Boże!