Ogłoszenia parafialne

 I Niedziela Adwentu

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele nowy rok liturgiczny – Adwent, oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Hasło tego roku duszpasterskiego: „NOWE ŻYCIE W CHRYSTUSIE”. Kościół w Polsce rozważać będzie tematykę chrzcielną. Wpisze się w nią 1050 rocznica Chrztu Polski i ROK MIŁOSIERDZIA, który ogłosi światu papież Franciszek 8 grudnia.

Roratny ku czci NMP z udziałem dzieci, gimnazjalistów i starszych w poniedziałek, środę i w piątek o godz. 1800 – górny kościół. Dzieci prosimy o przygotowanie sobie lampionów. W sobotę Roraty o godz. 7.00 w dolnym kościele. Zapraszamy!

W tym tygodniu jeszcze:

I czwartek miesiąca - modlimy się o powołania do służby Bożej.

I piątek miesiąca. Msza św. o 700 i o 18.00. Spowiedź I piątkową odkładamy na czas Rekolekcji Adwentowych, które rozpoczynamy już w najbliższą sobotę w czasie Różańca o 17.30. Trwać będą do wtorku włącznie. Plan Rekolekcji wywieszony w gablotach. Ponieważ w piątek i w sobotę spowiadać będziemy cały dzień w parafii WNMP, do chorych w domach w grudniu pojedziemy dopiero 19 grudnia.

I sobota miesiąca – Na Roratach rano odnowienie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – przynosimy świece. Nie będzie spotkania Kół ŻR po Mszy św. wieczorowej.

W przyszłą niedzielę, w całej Polsce, do puszek przed kościołami, zbierane będą ofiary pieniężne na cel charytatywny: Kościół w Polsce Kościołowi na Wschodzie. Ofiary składane w Adwencie do puszek na kościele z napisem Akcja Charytatywna przeznaczone będą na zakup art. żywnościowych na paczi świąteczne dla najbiedniejszych. Można również przynosić do parafii art. żywnościowe.

Nasz amatorski Teatr „CULTUS” zaprasza dziś do Ośrodka Pamięci Św. Maksymiliana na ul. Kościelną na godz. 15.30, na sztukę: „Droga do nieba św. Maksymiliana M. Kolbego, Cz. II”. O godz. 15.00 film o Św. Maksymilianie.

Poświęcenie książeczek dzieciom I Komunijnym w niedzielę 13. XII. na Mszy św. o 12.30.

W kiosku parafialnym do nabycia: prasa katolicka; kalendarze i Świece Wigilijne – przez zakupienie świecy włączamy się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w Polsce. Akcję prowadzi CARITAS POLSKA. Opłatki na stół wigilijny nabywamy w kiosku po Mszy św. u Pana Organisty.

Wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom, spędzającym niedzielę w naszej parafii, na cały nadchodzący tydzień pracy, nauki w szkole. Szczęść Boże!