Ogłoszenia parafialne

 UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w liturgii kończy czas wielkanocny a rozpoczyna czas zwykły. Jutro Święto NMP Matki Kościoła Msze św. o godz. 7, 9, i 1700. Int. mszalna przyjęta na jutro na godz. 18.00 za + Helenę Szubert, odprawiona b. o 9.00.

Nabożeństwo majowe jutro wyjątkowo o godz. 16.30. Po nabożeństwie majowym powitamy w świątyni ks. Bpa Stanisława Gębickiego, który udzieli naszym gimnazjalistom sakramentu bierzmowania. Na majowe i Mszę św. zapraszamy wszystkich, zwł. rodziców, chrzestnych, krewnych i wychowawców bierzmowanych. Od wtorku nabożeństwa majowe wg ustalonego porządku.

Dziś o godz. 19.00 nasz parafialny teatr CULTUS zaprasza na „Misterium DROGI ŚWIATŁA: Od Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Świętego”, które odbędzie się przy naszym kościele i w parku miejskim.

W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W przyszłą niedzielę:

• Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się czas na odbycie spowiedzi wielkanocnej.

• Dzieci z klas III Sz.P. przystąpią do I Komunii św. (83). Pierwsza spowiedź dla nich (w tym kościele…) i ich rodzin w sobotę o godz. 15.00. Dzieci przyjdą 15 minut wcześniej. Pierwsza próba z dziećmi we wtorek o godz. 18.30.

• Trzeci Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się on Mszą św. w Bazylice i przejdzie w kierunku parafii św. Pawła. Potem piknik rodzinny…

Ks. Paweł, 6 czerwca, udaje się w pielgrzymce z naszą młodzieżą na Pola Lednickie. Wszystkich informacji udziela ks. Paweł zainteresowanym tą pielgrzymką.ża się Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy, by ołtarze były przygotowane w tych samych miejscach, jak każdego roku. Nasza młodzież oazowa przed kościołem rozprowadza Symbole Eucharystyczne na wystrój okien na Boże Ciało. Dochód przeznacza na rekolekcje wakacyjne.

Przy ołtarzu bocznym MBCz. zbierane są podpisy dla poparcia OBYWATELSKIEGO PROJEKTU „STOP ABORCJI”.

Ks. Paweł, 6 czerwca, udaje się w pielgrzymce z naszą młodzieżą na Pola Lednickie. Wszystkich informacji udziela ks. Paweł zainteresowanym tą pielgrzymką.

W KINIE RATUSZ w Zd-Woli od 22 maja wyświetlany jest film pt. APARTAMENT o św. JP II. Zachęcamy do obejrzenia!

W kiosku parafialnym nabywajmy prasę katolicką: PK, Nasz Dziennik, RN.

W tym tygodniu odeszła od nas do wieczności ś.p.: Krystyna Bogusławska z ul. Porębskiej. Łączymy się w żalu z jej rodziną a dusze tej zmarłej polecajmy teraz Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek...

Wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom, spędzającym niedzielę w naszej parafii, na cały nadchodzący tydzień pracy. Szczęść Boże!

We wtorek na Różaniec zapraszamy wszystkie matki!