Ogłoszenia parafialne

 


19  NIEDZIELA   ZWYKŁA  - 10 sierpnia 2014

W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Patrona Parafii, Św. Maksymiliana i 73 rocznica męczeńskiej śmierci. W naszej Parafii Odpust. Tegoroczny odpust zbiega się z 25 rocznicą powstania naszej parafii i dziękczynieniem parafii za kanonizację  Św. Jana Pawła II. Przeżyjmy więc ten dzień podwójnego dziękczynienia bardzo świątecznie i licznie. Tyle przecież w naszym życiu zawdzięczamy parafii. Świętujmy jednak tak jak należy, w stanie łaski uświęcającej. Od jutra do środy 3 skupienie przed Jubileuszem. O godz. 18.00. przy wystawionych do adoracji Relikwiach Św. Maksymiliana Msza św. z kazaniem i możliwością przystąpienia do spowiedzi św. Zaproszeni będą księża z sąsiednich parafii. Skupienie to prowadzić będzie Ks. Paweł Szudzik z Korczewa…
We środę Dzień Fatimski – nabożeństwo pokutno-przebłagalne. O godz. 1730 Różaniec wynagradzający i Msza św. zakończona procesją Maryjną wokół świątyni ze świecami. Po procesji poświecenie leków i Figury Św. Michała Archanioła, którą umieściliśmy nad głównym wejściem do świątyni.
Msze święte w dzień odpustu (czwartek) do południa o godz. 7.00 i o godz. 9.00. Uroczysta suma Jubileuszowa z udziałem Bpa Ordynariusza i zaproszonych gości z powiatu, miasta i mamy nadzieję z jak największą liczbą Parafian,  o godz. 17.00.
Mszę św. o godz. 17.00 rozpocznie przekazanie Parafii Relikwii Św. Jana Pawła II.  Po Mszy św. poświęcenie Tablicy Jubileuszowej i procesja eucharystyczna wokół świątyni. Prosimy więc także służbę liturgiczną, asystę, chór parafialny, scholę, dziewczynki do sypania kwiatków, strażaków z Paprotni.
Uroczysta suma Jubileuszowa zostanie poprzedzona o godz. 16.30 Koncertem w wykonaniu PSM I i II stopnia w Zd-Woli.  
Przygotowaliśmy również okolicznościową wystawę: 25 – Lat Parafii. Zachęcamy do obejrzenia! W odpust, ks. A. Jaworski, proboszcz parafii św. Pawła w Zd-Woli, zbierać będzie po każdej Mszy św. przed kościołem, ofiary na budowę kościoła p.w. Św. Pawła.
W obchody naszego Odpustu Parafialnego włącza się Powiat Zduńskowolski z Panem Starostą na czele, obchodząc swoje V Dni Powiatu. Z inicjatywy Starostwa obecne będą Poczty Sztandarowe, Miejska Orkiestra Dęta oraz Warta Honorowa Uczniów Klasy Wojskowej z Zespołu Szkół w Karsznicach. Bogaty program imprez kulturalnych dla zainteresowanych wywieszony w gablotach i na stronie internetowej Powiatu.
W piątek Ur. Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. święcić będziemy zioła i kwiaty. Jutrzejsze ofiary złożone na tacę, na prośbę Bpa Ordynariusza jak co roku przeznaczone na Katedrę we Włocławku – Matkę kościołów w Diecezji.
W Bazylice na ul. Kościelnej Suma Odpustowa ku czci Wniebowzięcia NMP. o godz. 12.00. Zaprasza Ks. dziekan. Przypominamy, że w kancelarii zapisujemy na pielgrzymkę autokarową na dzień 24 sierpnia. Koszt przejazdu 30,- zł.
Dziękujemy naszym parafianom za przyjecie i ugoszczenie w swoich domach pielgrzymów zdążających na JG z Elbląga i Jabłonowa Pomorskiego Bóg zapłać!
W kiosku parafialnym nabywajmy prasę katolicką: PK, Nasz Dziennik, RN.
Wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom spędzającym niedzielę w naszej parafii, na cały nadchodzący tydzień pracy, wakacyjnego wypoczynku i oczekiwania na Uroczystości Jubileuszowe - Szczęść Boże!

 

 

 

 


W kiosku parafialnym nabywajmy prasę katolicką: PK, Nasz Dziennik, RN.

Przewodnik Katolicki 22/2014 wersja elektroniczna.Kliknij

Wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom, spędzającym niedzielę w naszej parafii, na cały nadchodzący tydzień pracy i nauki w szkole - Szczęść Boże!