Ogłoszenia parafialne

 


13  NIEDZIELA  ZWYKŁA
  29. 06. 2014
UROCZYSTOŚĆ ŚW. APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA


Od wczoraj rozpoczęły się wakacje letnie. Ten czas nie zwalnia katolików z  praktyk religijnych. Nauczającym i uczącym się gratulujemy osiągnięć. Dyrektorom Szkół, nauczycielom, wychowawcom i katechetom wyrażamy wdzięczność za trud pracy dydaktycznej i wychowawczej. Czas wakacyjny niech przyniesie zasłużony odpoczynek fizyczny i duchowy. Nauczycieli zachęcamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli na Jasną Górę na początku lipca.
Od dziś do końca wakacji w niedzielę nie będzie Mszy św. o 12.30.


Jutro zakończenie nabożeństwa czerwcowego do Najśw. Serca Pana Jezusa..
W środę czcimy NMP Licheńską; w czwartek: Św. Tomasza Apostoła. Po Mszy św. o 18.00 z racji I czwartku mies. Koronka do MB o powołania do służby Bożej.
W piątek – I piątek mies., wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Spowiedź rano od 6.30 i po południu od 17.15;
W sobotę – I sob. mies., rano Msza św. o Niepokalanym Serca NMP i odnowienie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

– przychodzimy ze świecami. O godz. 17.30 Różaniec wynagra-dzający. Po Mszy św. miesięczne spotkanie Kół ŻR.  
Do chorych w domach, którymi opiekuje się ks. prob. i ks. Paweł pojedziemy w piątek. Chorych, którymi opiekuje się Ks. Łukasz odwiedzimy w sobotę.
W przyszłą niedzielę - I Niedziela miesiąca – po Różańcu o 17.30 Procesja Eucharystyczna wokół świątyni z udziałem asysty.
Przypominamy, że zbliża się termin naszej pielgrzymki Jubileuszowej do Wadowic, Kalwarii, Zakopanego, Oświęcimia i Krakowa. Prosimy uczestników pielgrzymki na spotkanie organizacyjne w najbliższy czwartek po mszy św. o 18.00.


Zachęcamy do nabywania (w kiosku) i czytania prasy katolickiej.
W przyszłą niedzielę woluntariuszom z parafii WNMP można wg uznania złożyć dobrowolną ofiarę, na cele związane z organizacją sierpniowej, zduńsko-wolskiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.
Uwaga: W środę i czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Ks. Paweł jedzie na rekolekcje kapłańskie do Włocławka a ks. Łukasz od 1 Lipca będzie prowadzić rekolekcje ewangelizacyjne dla naszej młodzieży Oazowej w górach. Obydwu kapłanom i naszej młodzieży i dzieciom życzymy dużo przeżyć duchowych i odpoczynku.
Parafianie nasi z bloków, starych ulic i domków jednorodzinnych, na dar Jubileuszowy dla parafii od siebie, mogą złożyć ofiarę do puszki pod chórem z napisem: NA DAR JUBILEUSZOWY OD PARAFI. Wioski organizują się sami…


Wszystkim naszym Parafianom, zwłaszcza dzisiejszym Solenizantom: ks. Pawłowi i Panu Piotrowi – kościelnemu - z racji imienin i miłym Gościom spędzającym niedzielę w naszej parafii, na cały nadchodzący tydzień pracy i wakacyjnego wypoczynku:  Szczęść Boże!

 

 


W kiosku parafialnym nabywajmy prasę katolicką: PK, Nasz Dziennik, RN.

Przewodnik Katolicki 22/2014 wersja elektroniczna.Kliknij

Wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom, spędzającym niedzielę w naszej parafii, na cały nadchodzący tydzień pracy i nauki w szkole - Szczęść Boże!