Ogłoszenia parafialne

 22 NIEDZIELA ZWYKŁA

We wtorek rozpoczynamy Nowy Rok szkolny i katechetyczny. Dzieci, gimnazjaliści, młodzież i nauczyciele z rodzin katolickich powinny go rozpocząć od udziału we Mszy św. Odprawimy ją o godz. 7.30. Szkoły zapraszamy ze sztandarami. Rejonowe spotkanie wszystkich katechetów na początek Roku Katechetycznego w parafii WNMP w sobotę o godz. 10.00. Potem spotkanie z katechetami na plebanii…

1 września przypada 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwach o poległych w obronie Ojczyzny.

Dziś nasza Parafia, na Mszy św. o godz. 11.00, składa Bogu dziękczynienie za tegoroczne plony i za chleb. Rolnikom ciężko pracującym na roli składamy należne uszanowania i podziękowania za ich ciężką pracę. Życzymy, by za pracę byli należycie wynagrodzeni. Wyrażamy też pragnienie, by w tym roku, mimo licznych kataklizmów: wichur, wody i suszy nikomu chleba nie zabrakło. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej Mszy św. dziękczynnej, zwł. Wsi Ogrodzisko – Bóg zapłać. Wioskom, które z racji dziękczynienie za plony złożyły ofiary na potrzeby naszej parafii też staropolskie Bóg zapłać.

Dożynki Gminne - 6 Września w Wojsławicach, Parafia Korczew. Zaprasza Wójt Gminy i Ks. Proboszcz z Korczewa. Program tych Dożynek wywieszony w gablotach.

W tym tygodniu jeszcze:

I czwartek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego modlić się będziemy o powołania do służby Bożej.

I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ. Spowiedź rano od 6.30. Po południu dla dzieci, gimnazjalistów i młodzieży (spowiedź powakacyjna…) od 17.00.

I sobota mies. – Rano Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i odnowienie przyrzeczeń DADzP – przynosimy świece. O 17.30 Różaniec wynagradzający a po Mszy św. spotkanie Kół ŻR w sali parafialnej. Do chorych w domach ks. prob. jedzie w I piątek a ks. Wikariusze w I sobotę – od 8.30.

Za tydzień I niedziela miesiąca. Na Mszy św. o godz. 1100 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom, które dopiero rozpoczynają naukę w szkole. Gimnazjaliści i młodzież przychodzą już za tydzień na Mszę św. o godz. 1230. Po różańcu o 17.30 Procesja Eucharystyczna wokół świątyni z udziałem asysty.

Parafia Św. Katarzyny w Korczewie zaprasza na Pieszą Pielgrzymkę z Korczewa do Charłupi Małej w Święto Narodzenia NMP, które przypada 8 września. Wyjście pielgrzymki o 5.00. My na ten odpust do Charłupi Małej organizujemy pielgrzymkę autokarem. Zapisy w kancelarii. Koszt przejazdu 12 zł. Wyjazd będzie o godz. 10.00

Wychodząc z kościoła pamiętajmy o nabyciu w kiosku; prasy katolickiej

Wszystkim naszym Parafianom i miłym Gościom, spędzającym niedzielę w naszej parafii, na cały nadchodzący tydzień pracy. Szczęść Boże!